Lipno - stezka v korunách stromů

1. srpen 2012 | 18.11 |

První a jediná stezka korunami stromů v České republice je otevřená od 10.7.2012. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

věž stezky

Celá stezka je bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou.
 s
stezka korunami stromů
 f
Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží, která je doslova opravdovým vrcholem stezky. Naskytne se vám fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět zcela bezbariérový. Po 303 metrů dlouhé lávce a po překonání krátkého schodiště se dostanete na nejvyšší bod věže ve 40 metrech. Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy - mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. Nejen pro mladé návštěvníky, ale také pro ty, kteří zůstali stále mladí a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky.
 d
Součástí stezky je i unikátní nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Jízda na tobogánu vám zaručí úchvatný zážitek, který prožijete od výšky 24 m a v délce 52 m. Tobogán je ošetřen semaforem a koordinován speciálně školenými pracovníky.
d
tobogán
 d
Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu hory Kramolín v bezprostřední blízkosti Activ Park Lipno, který se nachází na centrálním parkovišti na Lipně. Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít  dopravu se Stezce kosunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované osoby. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici také autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů.
 d
Základní informace:
Délka stezky ve věži 303 m
Výška stezky 24 m
Výška rozhledny 40 m
Celková délka 675 m
Délka tobogánu 52 m
Šířka chodníku 2,5 m
Vstupné:
Základní 150/120 korun
Rodinné 360 korun
Tobogan 50 korun
Další informace o vstupném najdete tady.
Otevírací doba:
Během prázdnin je stezka otevřená denně od 9:30 do 19 hodin. Každou sobotu budou moci zájemci navíc vyrazit na noční procházku.Podrobné informace o otevírací době po celý rok najdete tady.
 d
 d
věž stezky

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Lipno - stezka v korunách stromů tlapka 02. 08. 2012 - 23:18
RE(2x): Lipno - stezka v korunách stromů lenca 09. 08. 2012 - 10:13
RE(2x): Lipno - stezka v korunách stromů lenca 09. 08. 2012 - 10:14
RE: Lipno - stezka v korunách stromů jajina* 19. 10. 2012 - 14:28
RE(2x): Lipno - stezka v korunách stromů lenca 19. 10. 2012 - 14:58